26.08.2022 - Michałowice - Ćwiczenia w nowym budynku przedszkola

26.08.2022 michalowice cwiczenia1

W dniu 26 sierpnia 2022 roku w niedawno oddanym do użytku przedszkolu samorządowym w Michałowicach odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez komendanta gminnego Macieja Podymkiewicza. Założenie obejmowało pożar na dwóch kondygnacjach budynku.

Przybyłe na miejsce zastępy otrzymały informację od o dwóch osobach, którym nie udało się ewakuować z płonącego przedszkola.

Kierujący Działaniem Ratowniczym wydał polecenia przybyłym zastępom: budowa dwóch linii gaśniczej do budynku na parter i pierwsze piętro, przeszukanie pomieszczeń, przygotowanie punktu medycznego oraz budowa linii zasilających pojazdy pożarnicze.

Podczas przeszukania pomieszczeń odnaleziono dwie osoby, które wyniesiono na zewnątrz oraz jedną, którą ewakuowano za pomocą drabiny mechanicznej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Krakowie.

26.08.2022 michalowice cwiczenia2

W celu sprawdzenia systemów bezpieczeństwa i przygotowania pozoracji, budynek został zadymiony syntetycznym dymem. Po zakończonych ćwiczeniach obecny na miejscu Oficer z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie dokonał omówienia, podczas którego przeanalizowano realizację wszystkich celów ćwiczeń.

W manewrach brały udział: JRG 7 Kraków, OSP Michałowice, OSP Więcławice, OSP Wilczkowice, OSP Zagórzyce, OSP Raciborowice, OSP Książniczki oraz OSP Wola Więcławska.