×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/31012017FI

31.01.2017 - Kraków, Filmowa Cafe - Świt - FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków

31012017RI

31 stycznia 2017 roku o godzinie 18 w kawiarni "Filmowa Cafe - Świt' odbyło się wydarzenie "FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków".

Organizatorem wydarzenia jest Artur Luzar - W służbach ratowniczych pracuje od 2003 roku, w tym w PSP od 2006. Od 2013 pełni służbę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na stanowisku młodszego specjalisty. Wcześniej pracował na podziale bojowym w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Proszowicach, a następnie w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Krakowie. Współautor aplikacji "Ratownik" wspomagające naukę kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz autor wielu artykułów traktujących o tematyce ratownictwa. Członek Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej,a także ratownik medyczny.

Podczas luźnego spotkania strażaków, ratowników a także pasjonatów ratownictwa zostały poruszone ciekawe kwestie jak i można było się wymienić ciekawymi spostrzeżeniami czy też doświadczeniami.

Tematem przewodnim tego wydarzenia były Grupy Poszukiwawczo-ratownicze, czyli to jak działają, jakie występują problemy podczas ich działań i przede wszystkim jak prawidłowo współdziałać przy takich akcjach.

Podczas tego spotkania mogliśmy wysłuchać zaproszonych gość.

Pan Jacek Nitecki - Koordynator Ratownictwa Medycznego KW PSP w Krakowie opowiedział o pierwszej mocy jak i wiele o aplikacji "Jestem Bilsko", dzięki której zwiększyłoby się prawdopodobnie skuteczne udzielenie pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratunkowych. Więcej o aplikacji - www.jestemblisko.pl

Pan Sławomir Wojta - Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie opowiedział o działaniach grup poszukiwawczych po za granicami państwa, jak to wygląda, jakie są problemy takich grup i jak współdziałać z nimi.

GPR OSP Nowy Sącz, GPR OSP Kęty, GPR OSP Goszcza, Małopolska GPR, Myślenicka GPR - Dla przedstawicieli tych grup poszukiwawczo-ratowniczych organizatorzy przygotowali wiele pytań dzięki, którym odbyła się ciekawa dyskusja i wymiana różnymi poglądami każdej z grup podczas prawdziwych działań.

Pani Katarzyna Mędrzycka opowiedziała z punktu psychologicznego o współpracy podczas działań ratowniczych, jakich błędów nie popełniać czy też żeby nie tworzyć konfliktów przy działaniach bo najważniejszym celem jest ratowanie życia i z tym kojarzy nam się STRAŻ POŻARNA.

Pan Piotr Marchewka - Oficer Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, który na co dzień pełni służbę na zmianie III opowiedział jak wygląda współpraca z GPR z perspektywy KDR - Kierującego Działaniami Ratowniczymi.

Podczas przerw pomiędzy wypowiedziami gości uczestnicy mieli czas na dyskusję miedzy sobą a także wspólną integrację.

Cieszymy się, że udało się zorganizować takie spotkanie, które jak można było zauważyć cieszyło się dużym zainteresowaniem. Gratulujemy organizatorowi chęci i przygotowania jak i czekamy na kolejne FireInspire.

{gallery}31012017FI{/gallery}