#StrażackaChoinkaDlaPiotra

choinki

Strażacka choinka dla Piotrka, to wydarzenie wspierające akcje charytatywną zbiórki pieniędzy, dla druha Piotra z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej.

U Piotrka w roku 2017 zdiagnozowano glejak. Od tej pory walczy z chorobą, jednak w pewnym momencie koszty  leczenia i rehabilitacji przerosły jego możliwości finansowe. Została zorganizowana zbiórka funduszy na pokrycie kosztów leczenia. Nasz portal postanowił przyłączyć się do zbiórki i zorganizował wydarzenie Strażacka Choinka dla Piotrka polegająca na utworzeniu z pojazdów bojowych choinki i uwiecznieniu tego na zdjęciu bądź filmie. Wszystko po to aby dotrzeć do jak największej liczby osób i jak najszybciej uzbierać potrzebna kwotę na leczenie naszego kolegi Piotrka.

Pierwsza choinka powstała z udziałem gminy Krzeszowice. Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać, bo już tego samego dnia wieczorem druhowie z gminy Wieliczka utworzyli swoją choinkę. I tak od tamtego czasu kolejne gminy i jednostki dołączyły do naszej akcji. W wydarzeniu wzięła również udział małopolska Policja. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie utworzyli policyjną choinkę z 27 samochodów służbowych.  Prócz utworzenia choinki strażacy oraz policjanci wpłacali  środki na konto zbiórki. Dzięki zaangażowaniu setek wspaniałych ludzi udało zebrać się potrzebą kwotę. Nie zwalniamy jednak tempa. Piotrek jest w trakcie kolejnych badań i może okazać się, że będzie wymagał leczenia za granicą, co wiąże się dużymi kosztami. Zbiórka pieniędzy trwa nadal aby w przypadku gdy będzie możliwe specjalistyczne leczenie za granicami naszego kraju, finanse nie opóźniały wdrożenia leczenia.

Z tego miejsca dziękujemy WSZYSTKIM osobą, które zaangażowały się w akcje charytatywną. Walczymy wszyscy w słusznej sprawie i wierzymy, że nasz kolega wróci do zdrowia i spełni swoje największe aktualne marzenie jakim jest wyjście na spacer ze swoją córeczka.

Trzymamy kciuki za Ciebie Piotrek ! Wracaj szybko do zdrowia!!!

Link do zbiórkihttps://skarbonka.alivia.org.pl/piotr-debski

W akcji strażacka Choinka dla Piotrka do tej pory wieli udział:

- Strażacy z gminy Krzeszowice,

- Strażacy z gminy Zielonki,

- Strażacy z gminy Zabierzów,

- Strażacy z gminy Wielka Wieś,

- Strażacy z gminy Wieliczka,

- Strażacy z gminy Niepołomice,

- Strażacy z gminy Gdów,

- Strażacy z gminy Kłaj,

- Strażacy z gminy Miasto Kraków - jednostki OSP z terenu Nowej Huty,

- Oddział Prewencji Policji w Krakowie.

Jeśli tyle osób walczy w jednej sprawie to nic nie może się nie udać !