31.01.2017 - Kraków, Filmowa Cafe - Świt - FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków

31012017RI

31 stycznia 2017 roku o godzinie 18 w kawiarni "Filmowa Cafe - Świt' odbyło się wydarzenie "FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków".

Organizatorem wydarzenia jest Artur Luzar - W służbach ratowniczych pracuje od 2003 roku, w tym w PSP od 2006. Od 2013 pełni służbę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na stanowisku młodszego specjalisty. Wcześniej pracował na podziale bojowym w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Proszowicach, a następnie w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Krakowie. Współautor aplikacji "Ratownik" wspomagające naukę kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz autor wielu artykułów traktujących o tematyce ratownictwa. Członek Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej,a także ratownik medyczny.

Podczas luźnego spotkania strażaków, ratowników a także pasjonatów ratownictwa zostały poruszone ciekawe kwestie jak i można było się wymienić ciekawymi spostrzeżeniami czy też doświadczeniami.

Tematem przewodnim tego wydarzenia były Grupy Poszukiwawczo-ratownicze, czyli to jak działają, jakie występują problemy podczas ich działań i przede wszystkim jak prawidłowo współdziałać przy takich akcjach.

Podczas tego spotkania mogliśmy wysłuchać zaproszonych gość.

Pan Jacek Nitecki - Koordynator Ratownictwa Medycznego KW PSP w Krakowie opowiedział o pierwszej mocy jak i wiele o aplikacji "Jestem Bilsko", dzięki której zwiększyłoby się prawdopodobnie skuteczne udzielenie pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratunkowych. Więcej o aplikacji - www.jestemblisko.pl

Pan Sławomir Wojta - Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie opowiedział o działaniach grup poszukiwawczych po za granicami państwa, jak to wygląda, jakie są problemy takich grup i jak współdziałać z nimi.

GPR OSP Nowy Sącz, GPR OSP Kęty, GPR OSP Goszcza, Małopolska GPR, Myślenicka GPR - Dla przedstawicieli tych grup poszukiwawczo-ratowniczych organizatorzy przygotowali wiele pytań dzięki, którym odbyła się ciekawa dyskusja i wymiana różnymi poglądami każdej z grup podczas prawdziwych działań.

Pani Katarzyna Mędrzycka opowiedziała z punktu psychologicznego o współpracy podczas działań ratowniczych, jakich błędów nie popełniać czy też żeby nie tworzyć konfliktów przy działaniach bo najważniejszym celem jest ratowanie życia i z tym kojarzy nam się STRAŻ POŻARNA.

Pan Piotr Marchewka - Oficer Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, który na co dzień pełni służbę na zmianie III opowiedział jak wygląda współpraca z GPR z perspektywy KDR - Kierującego Działaniami Ratowniczymi.

Podczas przerw pomiędzy wypowiedziami gości uczestnicy mieli czas na dyskusję miedzy sobą a także wspólną integrację.

Cieszymy się, że udało się zorganizować takie spotkanie, które jak można było zauważyć cieszyło się dużym zainteresowaniem. Gratulujemy organizatorowi chęci i przygotowania jak i czekamy na kolejne FireInspire.