Wystawa "Zabezpieczenie wizyt papieskich w Krakowie" - Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

W dniach 25-31 lipca 2016 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ul. Wawrzyńca 15 dostępna jest wystawa ?Zabezpieczenie wizyt papieskich w Krakowie?, której organizatorem jest Muzeum Ratownictwa w Krakowie.
 
Wystawa została specjalnie przygotowana w związku z odbywającymi się w Krakowie Światowymi Dni Młodzieży. Można z bliska zobaczyć radiowozy policji,  samochód gaśniczy straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego, które uczestniczyły w zabezpieczeniu wizyt Ojca Świętego Jana Pawła II. 
 
 Radiowóz Ford Focus Kombi. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie w 2002 roku zakupiła dwie sztuki, które podczas wizyty Jana Pawła II pilotowały Papamobile. Radiowozy wyposażone zostały w silniki Diesla. 
 
 
Radiowóz Radiowóz UAZ 496B "Papieski". Radiowóz służył do obsługi wizyt Jana Pawła II w Krakowie i Małopolsce.
 
 
GCPr 3000 Jelcz 315M/Total.
Samochód gaśniczy, na którego wyposażeniu znajdowało się 3000 kg proszku gaśniczego. Pojazd do 2015 roku znajdował się w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Krakowie.
 
 
Karetka Mercedes 310D. Pojazd w latach 1997-1999 zabezpieczał papieskie wizyty. W 2014 roku karetka przekazana do Muzeum Ratownictwa z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
 
 
Karetka Nysa 522 "Reanimacyjna". Pojazd w roku 1979 zabezpieczał wizytę papieską.
 
 
Karetka ratunkowa Mercedes W123. Pojazd w latach 1984-1991 zabezpieczał wizyty Jana Pawła II w Polsce. Zabudowę pojazdu wykonała firma BINZ.
 
 
Podczas wystawy prezentowany jest także film, gdzie wykorzystano archiwalne materiały TVP Kraków, których nigdy dokąd nie prezentowano. Film można obejrzeć w sali, która znajduje się tu przy strażackim Jelczu.