06.01.2020 - Kraków, al. Jana Pawła II - potrącenie osoby pieszej przez tramwaj

 wypadek004

 

W poniedziałek, 06 stycznia 2020 roku, tuż po godzinie 20, na alei Jana Pawła II - przystanek "Rondo Czyżyńskie" doszło do potrącenia osoby pieszej przez tramwaj, która uwięziona została pod pojazdem szynowym. Do akcji ratunkowej niezwłocznie zadysponowano: Oficera Operacyjnego SKKM, 2 zastępy z JRG SA PSP, w tym samochód ratownictwa technicznego z żurawiem HDS, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego "KRAKÓW-2" (SCRd Rotator, SDź 50 - odwołany w trakcie dojazdu) oraz służby techniczne krakowskiego MPK w tym również samochód z żurawiem ratowniczym, Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policję i Zakład Usług Energetycznych. 

Po przybyciu na teren zdarzenia, pod drugim wagonem tramwaju znajdowała się częściowo uwięziona osoba - przytomna, w ograniczonym kontakcie. Do jej uwolnienia wykorzystano poduszki pneumatyczne oraz żuraw samochodowy MPK, które podniosły pojazd szynowy. Poszkodowany przekazany obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego K01-002. Po wstępnym zaopatrzeniu, przetransportowany ambulansem do SOR.

https://www.facebook.com/watch/?v=2464719316972509 <--- Wyjazd 302-48 SDź Bumar Łabędy będącego częścią SGRT "KRAKÓW-2".

 

Film z miejsca zdarzenia https://m.youtube.com/watch?v=Y8m2VCaEfMk

Aktualizacja: W chwili wypadku pieszy był nietrzeźwy.