2016 - Kraków - zabezpieczenie ŚDM

 
Podczas, gdy w Krakowie i na Brzegach odbywały się Światowe Dni Młodzieży, przy pięciu krakowskich szpitalach tj. Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera, Szpital Miejski im. Stefana Żeromskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II oraz Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie rozstawione zostały zestawy do dekontaminacji masowej. Na szczęście ŚDM przebiegły bardzo spokojnie i sprzęt nie musiał być używany.
 
Każdy z zestawów składa się z trzech stref: strefa pierwsza - przyjęcie poszkodowanych. 
Po przyjęciu poszkodowanych następuje ich rejestracja. Jednocześnie cały czas monitoruje się ich stan zdrowia oraz opisuje stan skażenia. Wszystkie rzeczy osobiste, które poszkodowani posiadają przy sobie zostają umieszczone w szczelnych workach lub pojemnikach odpornych na skażenie. Po ich odkażeniu wracają one do właścicieli. 
Następnie poszkodowani zostają oznaczeni, a w dalszej kolejności poszkodowani w wykonując w prawidłowy sposób(uniknięcie ryzyka przenoszenia skażenia na skórę). Pozbywają się odzieży oraz bielizny. W oczekiwaniu na dekontaminację właściwą poszkodowani mogą otrzymać zastępczą odzież przeddekontaminacyjną.
W strefie drugiej (pryszniców) - rozebrane osoby zostają poddane odkażeniu, gdzie poprzez dokładne umycie ciała za pomocą wody i mydła następuje pozbycie się czynników skażenia. W strefie trzeciej (podekontaminacyjnej) - osoby poszkodowane odzyskują odkażaną odzież oraz zostaje przydzielony im priorytet ratowniczy.